1 lutego 2010 r.

Poniżej krótka, fotograficzna relacja z XII Narciarskich Mistrzostw Polski Rzeczoznawców Majątkowych, które odbyły się w Wiśle, w dniach 10-13 stycznia 2010 r. Organizatorem zawodów było Śląskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych.

Czytaj dalej…

18 listopada 2009 r.

Czas kryzysu skłania rzeczoznawców do różnych, dziwnych zachowań. Niektórzy z dziką, nieprzerwaną namiętnością prowadzą szkolenia. Jeżeli nie da się zarobić na klientach, można na nas samych, czyli rzeczoznawcach.

Czytaj dalej…

8 lipca 2009 r.

Moje wpisy stają się monotematyczne. Znowu będzie o szkoleniach. Tym razem jednak o tych, które prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości mogą się pojawić.

Czytaj dalej…

27 czerwca 2009 r.

W dniach 7-9 czerwca w Zielonce k. Warszawy odbyło się szkolenie dotyczące podstawowych pojęć statystycznych wykorzystywanych w analizie rynku i wycenie nieruchomości. Było to pierwsze szkolenie zorganizowane przez RealExperts S.K.A. Jako uczestnik szkolenia przyznaję, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Zarówno pod względem merytorycznym jak i w części rozrywkowej.

Czytaj dalej…

6 czerwca 2009 r.

30 maja 2009 r. w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Rzeczoznawstwa Majątkowego. Kilka miesięcy po rejestracji Izby, skłoniło członków do małych podsumowań, zmian w statucie oraz wyznaczenia kierunków działania.

Czytaj dalej…

5 maja 2009 r.

7 czerwca 2009 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W Polsce trwa kampania. W telewizji pojawiają się spoty wyborcze, których później nie można emitować. Sądy każą przepraszać, odwołania, apelacje. Prawnicy jak zwykle mają pełne ręce roboty. Jednym słowem „się dzieje”. W koło jest wesoło, czasami żenująco, czasami na poważnie.

Śmiesznym trafem, w światku rzeczoznawców majątkowych w lipcu odbędą się wybory do władz Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych – czyli najbardziej licznej organizacji skupiającej rzeczoznawców w Polsce. Wybrany zostanie nowy prezydent, trzech wiceprezydentów i komisja rewizyjna.

Czytaj dalej…

22 marca 2009 r.

O czym gaworzą rzeczoznawcy majątkowi? Cykl „Porozmawiajmy o…” to zapis moich rozmów z Wojtkiem Nurkiem. Nie wszystkie nasze dyskusje nadają się do publikacji, jednak częścią z nich postanowiliśmy się podzielić. Poniżej fragmenty jednej z wiosennych korespondencji.

Czytaj dalej…

9 marca 2009 r.

W dniach 3-6 marca 2009 r. w Zieleńcu, w Kotlinie Kłodzkiej odbyły się XI Narciarskie Mistrzostwa Polski Rzeczoznawców Majątkowych zorganizowane przez SRM we Wrocławiu. Były to moje trzecie mistrzostwa, w których brałam udział i pierwsze, które organizowałam. Dlatego patrzę na nie trochę z innej perspektywy a to, co napisze to wyłącznie moje osobiste spostrzeżenia, refleksje i podziękowania. Obiektywne będą tylko wyniki i zwycięzcy tegorocznych zawodów.

Czytaj dalej…

8 lutego 2009 r.

Praca rzeczoznawcy majątkowego to czasami nie tylko wycena, tabelki, analiza rynku i liczenie trendów czasowych. Poniżej fotograficzna relacja z ostatniego projektu. Inwentaryzacja zakładów wapienniczych w celu określenia powierzchni użytkowej budynków do podatku od nieruchomości.
Zdjęcia – Daniel Sielowski

Czytaj dalej…

20 stycznia 2009 r.

Scena 1

Minister właściwy po analizie stanowisk organizacji zawodowych oraz własnych przemyśleniach wysyła pismo do PFSRM, przedstawiając swoje stanowisko odnośnie uzgadniania standardów zawodowych PKZW.

Czytaj dalej…

Next »